Czas na świąteczne porządki!

Okres przedświąteczny jest czasem porządków i gruntownego sprzątania. W grudniowe weekendy można zobaczyć jak wiele osób zajmuje się myciem okien, praniem dywanów i czyszczeniem otoczenia domu, by pięknie wyglądało na święta.

Również w firmach to dobry moment, by zamówić rozszerzoną usługę sprzątania. Wielu pracowników decyduje się wziąć zaległe urlopy by przygotować się do odwiedzin rodziny, a klienci są również zajęci świątecznymi sprawami. W firmach nie pracujących w branżach „świątecznych” spada ruch i zainteresowanie. Niektóre decydują się zamknąć część usług na okres między świętami i sylwestrem, a także skracają czas pracy w wigilię.

To idealna sytuacja dla ekipy sprzątającej, która może wejść do pomieszczeń nie przeszkadzając w codziennym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Nieobecność pracowników ułatwia pełny dostęp do wszystkich pomieszczeń i swobodę w wykonywaniu usług porządkowych.

Rozszerzone, świąteczne sprzątanie, oprócz standardowego odkurzania, mycia podłóg, oczyszczania mebli z kurzu i dezynfekowania sanitariatów może obejmować dodatkowe usługi. Można zamówić mycie okien (warto to zrobić przed mrozami), czyszczenie garaży podziemnych, pranie dywanów i wykładzin oraz odświeżanie tapicerki samochodowej w pojazdach floty.

Mycie okien i pranie wykładzin Warszawa

Szklane fasady biurowców i okna w firmowych budynkach produkcyjnych i magazynowych wymagają regularnego czyszczenia. Okres przedświąteczny jest ostatnim momentem na umycie ich, zanim jeszcze przyjdzie prawdziwa zima i uniemożliwi tego typu prace.

Okres świąteczny pozwala na dużą dowolność ekipie sprzątającej: może ona pracować w dzień i nie musi się dostosowywać czasowo do godzin otwarcia biur. Pozwala to systematycznie myć okna w kolejnych pomieszczeniach oraz zająć się czyszczeniem szklanych elementów we wnętrzach i na fasadzie budynku. Ułatwia też porządne pranie wykładzin, pozwalając im doschnąć w optymalnych warunkach.

Czyszczenie garaży Warszawa

Okres od jesieni do wiosny to czas, gdy na garażowe posadzki trafia najwięcej zanieczyszczeń. Pozostawienie ich na dłużej sprawia, że zasychają, wnikają głębiej w posadzkę i trudniej je później wywabić. Dlatego systematyczne mycie garażu pozwala utrzymać go w dobrym stanie przez wiele lat.

Zlecenie mycia garażu w Warszawie w okresie okołoświątecznym pozwala na szybsze i dokładniejszy wykonanie usługi. Miejsca parkingowe nie są zajęte przez samochody pracowników i klientów. Nie ma też ruchu, który wnosi kolejne zanieczyszczenia na świeżo umyte posadzki. Myjki samojezdne mogą dotrzeć w każde miejsce, usuwając brud, kurz, jak i pozostawione wcześniej plamy.

Pranie tapicerki samochodowej Warszawa

Służbowa flota w czasie świąt stoi najczęściej nieużywana. Dla firm sprzątających to idealna chwila na wypranie tapicerki samochodowej. Mają nieograniczony dostęp do wszystkich aut i nie muszą się dopasowywać do ustalonego grafiku, a wyczyszczona tapicerka ma wystarczająco dużo czasu by doschnąć. Pozwala to uniknąć wilgoci we wnętrzu pojazdu, a pracownikom wsiąść po nowym roku do czystych, świeżych i pachnących aut.

W okresie świątecznym warto pomyśleć również o dezynfekcji pomieszczeń biurowych. To działanie pozwalające pozbyć się roztoczy, alergenów, wirusów i bakterii. Wymaga jednak wyłączenia pomieszczenia z użytkowania na określony czas (ten zależy od użytej metody odkażania). W okresie świątecznym długość okresu karencji nie ma znaczenia, bo biura i tak są nieczynne. Dezynfekcja nie wpływa więc na funkcjonowanie firmy.

Wpis w kategorii: Blog