Nowy rok - czas na zmianę firmy sprzątającej?

Wraz z upływem roku kończą się umowy na sprzątanie firm Warszawa i konieczne jest podpisanie kolejnych. To dobry moment na zmianę firmy sprzątającej, szczególnie wtedy, gdy poprzednia nie spełniła oczekiwań. Jak wybrać nowego wykonawcę? Na co warto zwrócić uwagę, by w nowym roku znów nie być zawiedzionym?

Sprzątanie biur Warszawa czy coś więcej?

Jednym z najważniejszych kryteriów jest zakres usług. Wiele firm specjalizuje się w konkretnych zadaniach, zawężając profil swojej działalności. Jeżeli szukamy kogoś kto zaoferuje nam jedynie sprzątanie biura w Warszawie, to nic nie stoi na przeszkodzie by wybrać właśnie taką firmę.

Jeśli jednak oprócz biur mamy również do utrzymania w czystości inne budynki (np. hale produkcyjne, magazyny) oraz otoczenie (parkingi, garaże podziemne, zieleńce), wówczas zakres prac powinien być szerszy. Nie warto zatrudniać kilku różnych firm - każdej do innego rodzaju usług, kiedy można wybrać jedną, zajmującą się kompleksowo utrzymaniem budynku i jego otoczenia. Przy jednym wykonawcy łatwiej ustalić harmonogram prac, prowadzić rozliczenia oraz ograniczyć osobom trzecim dostęp do firmowych nieruchomości.

Wiele ekip sprzątających z Warszawy zapewnia nie tylko usługi codziennego utrzymania w czystości powierzchni biurowej, ale również wiele prac dodatkowych. Do najczęściej zamawianych należą:

  • Mycie okien Warszawa oraz szklanych elewacji budynków. Zachowanie czystości szyb w dużych miastach wymaga wykonywania tej usługi nawet kilka razy do roku.
  • Czyszczenie garaży podziemnych i mycie kostki brukowej Warszawa na parkingach, alejkach i chodnikach. Firma powinna posiadać sprzęt, który pozwoli jej na szybkie i dokładne sprzątanie dużych powierzchni.
  • Pranie tapicerki samochodowej w firmowej flocie. Samochody służbowe również wymagają regularnego odświeżania wnętrza. To zadanie warto powierzyć specjalistom.
  • Pranie wykładzin i dywanów - niezbędne w pomieszczeniach biurowych, w których przebywa wiele osób.

Do poszukiwanych usług w ostatnim roku dołączyła również dezynfekcja pomieszczeń. Warszawa, podobnie jak inne duże miasta sprzyja rozprzestrzenianiu się m.in. wirusów i bakterii. Odkażanie pomieszczeń pozwala pozbyć się patogenów, dodatkowo eliminując roztocza i alergeny z otoczenia człowieka. Można je przeprowadzać regularnie, w formie profilaktyki lub w chwili stwierdzenia zakażenia wśród pracowników.

Referencje, jakość usług i warunki współpracy

Wybór firmy sprzątającej warto poprzeć również innymi argumentami, zwracając uwagę na sposób i jakość wykonywanych prac oraz warunki współpracy. Firma sprzątająca powinna mieć doświadczenie, które może udokumentować referencjami. Są one również wskazówką, że usługi zostały wykonane rzetelnie i zgodnie z umową. Jeżeli zakres prac wykazany w referencjach jest zbliżony do zamawianego, wówczas szanse na wybór nierzetelnej ekipy sprzątającej są znacznie mniejsze.

Rozmawiając z konkretnym wykonawcą warto zapytać również o warunki współpracy. Wiele firm sprzątających stara się dopasować do rytmu życia biura, oferując swoje usługi po godzinach pracy. Jednak niektóre zadania trudno wykonywać w nocy (np. mycie okien) lub wymagają one wyłączenia z funkcjonowania pomieszczeń na kilka godzin (okres karencji po ozonowaniu). Warto ustalić szczegóły takich prac.

To również moment na porozmawianie o sprawach finansowych, płatnościach i cenniku. Na korzystniejsze stawki można zazwyczaj liczyć w przypadku długoterminowych umów oraz zamówienia kompleksowego utrzymania biura w czystości (wraz z dodatkowymi usługami).

Jeżeli szukają Państwo rzetelnej firmy świadczącej usługi sprzątania biur Warszawa oraz inne usługi dodatkowe, to zapraszamy do skorzystania z oferty BogoClean.

Wpis w kategorii: Blog