12-08-2021

Sprzątanie biur Warszawa

Sprzątanie biur Warszawa jest jedną z usług, o które najczęściej pytają klienci w firmach sprzątających. Utrzymanie czystości w pomieszczeniach przedsiębiorstwa jest utrudnione ze względu na duże powierzchnie oraz konieczność wykonywania prac po godzinach otwarcia. Trudno je zaplanować w ramach działalności firmy, dlatego bardzo często jest ono zlecane specjalistom od utrzymania porządku, którzy zajmują się profesjonalnie sprzątaniem biur Warszawa. Mają oni sprzęt, pomagający szybko i dokładnie porządkować nawet duże powierzchnie, jak również dysponują odpowiednimi środkami czyszczącymi, aktywnie usuwającymi brud i zaplamienia.
Czyszczenie podłóg Mokotów, Piaseczno, Pruszków, Ursynów, Warszawa, Wilanów, Sprzątanie przedszkoli Warszawa

Sprzątanie biur Warszawa - co obejmuje taka usługa?
W Internecie można się natknąć na wiele ogłoszeń oferujących sprzątanie biura w Warszawie. Niektóre kuszą niskimi cenami, jednak za taką „promocją” zazwyczaj coś się kryje. Najczęściej jest to zakres usługi, który jest mocno okrojony wobec tego, co potrzebne jest do utrzymania czystości w firmie.

Podstawowy pakiet sprzątania biur Warszawa to codzienne ścieranie kurzu ze wszystkich powierzchni, opróżnianie koszy na śmieci oraz mycie i dezynfekcja sanitariatów. Ekipa sprzątająca uzupełnia również brakujące środki higieniczne (mydło, ręczniki, papier toaletowy) i czyści szklane powierzchnie w pomieszczeniach, w których ulegają one szybkiemu zabrudzeniu. Wykładziny są odkurzane, a podłogi przemywane. Usuwa się również plamy, które się na nich pojawią.

Pozostałe usługi są realizowane w zależności od potrzeb firmy. Mycie okien i szklanych powierzchni wykonywane jest częściej w sklepach, gdzie witryny muszą się dobrze prezentować i tam, gdzie w biurowcach jest dużo elementów ze szkła. Częstsze pranie dywanów to z kolei domena miejsc, gdzie przebywają dzieci. Sprzątanie przedszkoli zawsze obejmuje dokładne wyczyszczenie podłóg i wykładzin, bo dzieci często się na nich bawią. Dzięki temu, że zakres zamówionego sprzątania może być dowolnie modyfikowany, każda firma z niego skorzysta, wybierając te elementy, które są dla niej najważniejsze.

Firmy sprzątające oferują również szereg prac dodatkowych, takich jak np. mycie i konserwacja posadzek w halach, magazynach i garażach podziemnych, czyszczenie kostki brukowej na podjazdach i chodnikach oraz utrzymanie zieleni w bezpośrednim otoczeniu budynku. Zapewniają też dokładne sprzątanie po remontach i malowaniu pomieszczeń.

Sprzątanie biur Warszawa - jak często trzeba je wykonywać?
Usługa sprzątania biur w Warszawie jest dopasowywana do tego, czego oczekuje klient. W niektórych przedsiębiorstwach wymagane jest codzienne czyszczenie wszystkich pomieszczeń, w innych wystarczy robić to raz na kilka dni.

Częstotliwość zależy od ilości osób, które w godzinach pracy przewijają się przez firmowe pomieszczenia. Tam, gdzie odbywa się obsługa klienta (np. w sekretariatach czy recepcjach) konieczne jest codzienne, dokładne sprzątanie. W pomieszczeniach, w których przebywają jedynie pracownicy (np. przy stanowiskach komputerowych) kompleksowe sprzątanie bywa wykonywane rzadziej. Nie oznacza to jednak, że ekipa sprzątająca przyjeżdża raz na tydzień. Każdego dnia opróżniane są kosze na śmieci, ścierane kurze oraz czyszczone sanitariaty. Oczywiście zakres usług i czas ich wykonania zależy od decyzji klienta.

Sprzątanie biur Warszawa warto zlecić firmie z referencjami i doświadczeniem, która zagwarantuje wysoki poziom usługi oraz uczciwe i rzetelne wykonanie.