12-08-2021

Sprzątanie biur w Warszawie

Sprzątanie biur Warszawa - ile to kosztuje? Sprzątanie biur w Warszawie przez profesjonalne firmy zajmujące się utrzymaniem czystości rozliczane jest zazwyczaj od m2, a na cenę wpływa kilka czynników. Wycena jest zawsze przygotowywana indywidualnie, w zależności od zapotrzebowania i oczekiwań klienta.
Czyszczenie podłóg Mokotów, Piaseczno, Pruszków, Ursynów, Warszawa, Wilanów, Sprzątanie przedszkoli Warszawa

Przed zamówieniem takiej usługi warto więc zastanowić się jaki zakres prac ma być wykonywany, w jakich godzinach i z jaką częstotliwością. Te czynniki wpływają na dobór odpowiednich środków chemicznych, maszyn czyszczących i liczebność ekipy, a to informacje niezbędne do przygotowania kosztorysu, który stanie się podstawą do wystawienia faktury po zrealizowaniu usługi.

Jakie czynniki wpływają na koszt usługi sprzątania biura w Warszawie?


- Ilość pracy do wykonania. Wyżej są wyceniane prace w miejscach, gdzie zabrudzenia są uporczywe i jest ich więcej. Najczęściej są to pomieszczenia, w których w trakcie dnia przebywa dużo osób (np. poczekalnie, recepcje, biura obsługi, korytarze i hole), a także te, które wymagają specjalistycznego czyszczenia i dezynfekcji (gabinety lekarskie, przedszkola). Ulegają one szybszemu zabrudzeniu, bo goście wnoszą z zewnątrz kurz, błoto lub wodę. Miejsca te są również wizytówką firmy - pierwszym pomieszczeniem, do którego trafia klient - muszą więc wyglądać perfekcyjnie, co również wpływa na zakres prac porządkowych jakie trzeba wykonać. Z wyższą ceną usługi trzeba się liczyć również tam, gdzie konieczne jest usuwanie trudnych plam i zabrudzeń (takich, z którymi nie radzą sobie standardowe środki czyszczące). Takimi miejscami bywają podziemne parkingi i garaże oraz otwarte parkingi z kostki brukowej. Wiele tam śladów po parkujących samochodach - tłustych plam z oleju lub zdartej z opon gumy. Zazwyczaj prace na nich mają swój własny cennik.

- Częstotliwość sprzątania i termin wykonywania usługi. Częstotliwość sprzątania zależy od decyzji klienta - są firmy, które wymagają codziennych, pełnych porządków (z odkurzaniem, zmywaniem podłóg i ścieraniem kurzy), a są również takie, którym wystarczy opróżnienie koszy na śmieci i umycie sanitariatów. Zakres prac i ich terminy są ustalane przez klientów firmy sprzątającej. Im więcej usług do wykonania codziennie, tym cena jest wyższa. Drugą kwestią wpływającą na cenę jest czas sprzątania biura Warszawa. Większość firm życzy sobie by porządki wykonywać poza godzinami pracy, tak by ekipa sprzątająca nie przeszkadzała w codziennym funkcjonowaniu biura. Oznacza to, że musi ona pracować wieczorami, w nocy lub nad ranem. Za niestandardowe godziny mogą być naliczane dodatkowe opłaty.

- Wielkość i rodzaj powierzchni. Sprzątanie biur Warszawa będzie droższe tam, gdzie jest większa powierzchnia do sprzątania lub materiał, z którego jest wykonana wymaga indywidualnych zabiegów czyszczących (np. nie można go czyścić maszynowo lub ma wiele zakamarków, do których maszyna nie dotrze). Niektóre powierzchnie wymagają specjalistycznych środków czyszczących lub dodatkowej impregnacji, co może wpływać na cenę usługi.


Sprzątanie biura w Warszawie można zamówić jako usługę jednorazową (np. po malowaniu lub remoncie) lub cyklicznie. W przypadku długofalowej współpracy klienci mogą liczyć na dodatkowe zniżki. Niektóre firmy oferują swoim stałym klientom preferencyjne cenniki lub możliwość zakupu abonamentu na wykonywane usługi. Można się spotkać również z rabatami na usługi dodatkowe, świadczone w większych odstępach czasowych (np. mycie okien, czyszczenie kostki brukowej, czyszczenie garaży).